Doğu Notları; Ortadoğu, Uzak Asya ve Türk Dış Politikasına Dair NotlarBizden Belgrad'ı aldıkları zaman, düşman delegeleri, Niş kasabasını da istemişlerdi.Osmanlı delegesi ayağa kalkarak:- Ne hacet, dedi, İstanbul'u da size verelim.Babalarımız için Niş, İstanbul'a o kadar yakındı.Biz eğer Vardar'ı, Trablus'u, Girit'i ve Medine'yi bırakırsak, Türk milleti yaşayamazsanıyorduk.Çocuklarımızın Avrupa'sı Marmara ve Meriç'te bitiyor.Falih Rıfkı AtaySon üç yüz yılın hesabı e . . .
Devamını Oku >>
Hayatın İçindeMelek Yargıcı, 1978 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatını Gebze'de tamamladı.Lise yıllarında kürek sporunda dereceler aldı; 15 madalyası bulunmaktadır. ŞişecamÇayırova Kürek Kulübüyle Türkiye adına Yunanistan'da yarıştı ve birincilik derecesi alarak altınmadalya sahibi oldu.1998 yılında Neşe Erberk Milli Eğitim sertifikasıyla mankenliğe başladı; on yıl boyunca modellik,mankenlik ve oyunculuk yaptı. Özel İstanbul Akademi'de Kayhan Yıldızoğlu'ndan t . . .
Devamını Oku >>
Sevim Sümbül Neyin Peşinde ?Büyülüler kitabı ile beğeni toplayan Hülya Uçar'dan iki yeni fantastik novella: Sevim Sümbül Neyin Peşinde! Sevim Sümbül, İğne Deliği şehrinde tıpkı bir flanöz gibi dolaşırken gizemli bir adamla karşılaşır. Adamın bütün dikkatini vererek ilgilendiği şey Sevim Sümbül'ün dikkatini o kadar çeker ki, giderek gizemli hale gelen bu şeye kendini kaptırıverir. Sevim Sümbül, neyin peşinde olduğunu size kendisi anlatıyor. Pembe Kupaların Lanetinde . . .
Devamını Oku >>